2021 Yılı İçin Hedeflerim

Kendimi sürekli olarak geliştirmeye devam ediyorum ve geliştirmeye sürekli olarak devam edeceğim. Bu yazıyı ilerleyen zamanlarda açıp okuduğumda hırslanmam adına yazıyorum. Ayrıca belki birkaç genç arkadaşıma erişip onlara yol gösteren birisi olabilirim ve bu beni açıkçası çok mutlu eder.

Hedeflerim:

İlk hedefim tamamen istediğim alanı belirlemek. Şu anki halimi baz alırsam kendimi Web Developer olarak görebiliyorum. Bu alanda da kendimi geliştirmek istiyorum. Ama artık tüm işlemler cebimizdeki ufak telefonların içerisine girmeye başladı. Akıllı telefonlarımız olmadan hiçbir işlem yapamaz hale geldik ve ayrıca bütün işlemlerimizi telefonlar ile tek dokunmayla halledebiliyoruz. Bu sebepten istediğim alanın kesinlikle mobil olacağından şüphem yok. Mobil uygulama konusunda her boş vaktimde videolar izliyorum. Sizlere de tavsiye ederim. Udemy’de güzel kurslar yapan güzel insanlar var onları takip etmenizi şiddetle tavsiye ederim. Mobil uygulama yapmak bir web sitesi tasarlamaktan kat ve kat daha zordur. Yani benim açımdan şu an öyle geliyor çünkü ben bu konu hakkında pek fazla bilgiye sahip değilim. Eminim ilerleyen zamanlarda kendimi geliştirdiğimde bilgi sahibi olacağım ve artık bana da kolay gelmeye başlayacak. İstediğim alanı belirlemek dışında o alanda var olabilmem gerekiyor. Bunun içinde çok çalışmam gerekiyor. Vaktim kısıtlı şu an staj yapıyorum yani çalışıyorum ve istediğim boş vakti bir türlü kendime sağlayamıyorum. Bir işe odaklandıktan sonra odağımın bozulması o işten soğumama neden oluyor ve bu yüzden doğru bir şekilde kendimi eğitemiyorum.

2021 yılının ilk başında piyasa sürmeyi düşündüğüm bir web projem var. Aslında mobil uygulamasını da yapabilirim. Şu an için sadece web kısmını geliştiriyorum. Bu projeyi geliştirirken kazanç konusunu arkaplana aldım ve sadece girişim yapmak istediğime kendimi inandırdım. Eğer ki bu girişimim başarılı olursa pişman olmayacağım fakat bu girişimi yapmazsam bir ömür pişmanlık duyacağım. Elimizde örnek alabileceğimiz çok insanlar bkz: Mark Zuckerberg, Bill Gates, Jeff Bezos, Elon Musk. Bu insanlar girişim yapmaktan, kaybetmekten asla korkmadılar ve başarılı oldular. Şu anda dünyanın en zengin isimlerinin en başında kendi isimleri gelmekte. O sebepten siz siz olun girişim yapmaktan asla korkmayın. 🙂

İnternet sitesi https://kadirbalcin.com
Yazı oluşturuldu 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön