Artık Windows 10 android uygulamalarını doğrudan çalıştırabilecek

Artık Windows 10 android uygulamalarını doğrudan çalıştırabilecek

Geçtiğimiz günlerde güvenilir haber paylaşan bir kaynak, Windows şirketinin 10 için geliştirmeye başladığı bir özellikten bahsetti. Bu özellik ile birçok emulatör uygulamasının sonuna gelineceğini belirten bu kullanıcı, Windows şirketinin bu özelliği geliştirmeye başladığını ve yakında kullanıcılara sunacağını söyledi. Peki, bu özellik ne? İşte cevabı…

Emülatör devri bitiyor mu?

Bildiğiniz üzere Windows şirketinin özelliklerini daha duyurmadan bu özellikler gazeteci olan Zac Bowden adlı kişi tarafından önceden sızdırılıyor. Bu konuda gayet başarılı olan bu gazeteci geçtiğimiz günlerde bir ilke daha imza attı.
Zac Bowden adlı kullanıcı Windows 10 kullanan insanların yüzünü güldürecek bir açıklamaya daha imza attı. Bowden’ın yaptığı açıklamaya göre artık Windows 10 android uygulamalarını doğrudan çalıştırabilecek.
Bowden bu özelliğin Windows 10 da nasıl kullanılacağı hakkında bir açıklama yapmasa da söylediği bilgiye göre bu özellik 2021 yılının ilk aylarında kullanıcılara sunulacak.

Peki, bu özellik Windows 10’a gelince neler olacak?

Windows 10’a gelecek olan bu özellik ile neler değişecek
Önceden kullanıcılar Windows (PC) üzerinden oyun oynarken önce bilgisayarlarına bir emülatör (BlueStack vb.) yüklemek zorunda kalıyorlardı. Bu da bazen bilgisayarların kasmasını ve oynadığınız oyundan zevk almanızı zorlaştırıyordu ancak gelecek olan bu özellik sayesinde artık emulatör devri sona erecek. Bu durumda kullanıcıların oyunlarını daha rahat ve hızlı oynamalarını sağlayacak.

İnternet sitesi https://kadirbalcin.com
Yazı oluşturuldu 16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön