Ionic Framework Kullanarak Mobil Uygulama Yapmak

Teknoloji her geçen gün ilerlemeye devam ediyor. Elimizdeki küçük bir telefon sayesinde tek tıkla sevdiklerimize bir mesaj gönderiyor ve onlarla sanki yan yanaymış gibi görüntülü konuşmalara yapabiliyoruz. Bu işlemleri yaparken hep bir mobil uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz. Bugünkü konumuz ise mobil uygulama yapmak, çok daha farklı bir şekilde.

Normal şartlarda bir Android uygulaması yapabilmek için gerekli olan programlama dilleri şunlardır;

  • Java
  • Kotlin

Ios uygulaması geliştirmek için ise Swift programlama dilini kullanabiliriz.

Fakat bu yukarıda söylediklerimin tamamen dışında tek bir yazılım yaparak, bu yaptığımız yazılımı her iki platforma da çok kolay bir şekilde sunabiliriz. Bunun için ise Ionic Framework’ü kullanabiliriz.

Nedir bu Ionic Framework ?

Ionic Framework, Vue.js, React, Angular ve Javascript dillerinden herhangi birini kullanarak multi-platform mobil uygulama geliştirmenize yardımcı olan bir frameworktür. Ionic ile tek bir proje geliştirip bunu her iki platforma da çok basit bir şekilde sunabilirsiniz. Bu framework sayesinde hazır componentler dışında kendi css kodlarınızı yazarak eşsiz görünümlerde elde edebilirsiniz.

Ionic Framework kullanımı konusunda ben de kendimi geliştirmeye halihazırda devam ediyorum, size tavsiyem kendinizi eğitmekten asla çekinmeyin. Gün içerisinde 1-2 saatinizi ayırıp kendinizi eğitirseniz ilerleyen zamanlarda ne kadar faydalı olduğunu anlayacaksınız. Ben kendime sürekli boşluk ayırmaya çalışıyorum ve kendimi durmadan eğitiyorum. İnternette (Youtube, Udemy vs.) Ionic hakkında birçok Türkçe içerik bulunuyor, sizlere tavsiyem izleyin ve kendinizi geliştirin.

Hoşça kalın, sağlıcakla kalın.

İnternet sitesi https://kadirbalcin.com
Yazı oluşturuldu 16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön